Prawo gospodarcze

Prawo gospodarcze Prawo gospodarcze w Polsce określone jest przez zasady przewodnie, które stanowią podstawę funkcjonowania gospodarki. Zasady te wynikają głównie z konstytucji, jak również z podstawowych aktów, które dotyczą prawa gospodarczego w szczególności ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Do nadrzędnych zasad prawa gospodarczego zaliczyć można m.in. zasadę ochrony własności, zasadę proporcjonalności, zasadę wolności gospodarczej, zasadę praworządności.

Szczegóły strony prawo.org.pl:

Podlinkuj stronę prawo.org.pl:

Prawo gospodarcze

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 77 Odwiedziny googlebot 202

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Notowania walut »

  Waluty oraz pieniądze od A do Z. Aktualne kursy walutowe dodatkowo darmowe narzędzie online do kalkulowania walut. U nas znajdziesz listę państw, które należą do Unii Europejskiej, i w których można realizować płatności za pomocą Euro. W jakim państwie jakie rządzą waluty. Pieniędzy nie powinno się zabierać zbyt w obcej walucie wyjeżdżając za granice. Banki polskie dokonują przeliczenia walut na przesłance warunków korzystnych. U nas przeliczysz złotówki na wszelką inną walutę, sprawdzając co jest korzystniejsze. U nas sprawdzisz nie tylko kursy walut jakkolwiek i odpowiadające im teraźniejsze banknoty wydawane w pojedynczych krajach. Ilustrujemy kurs walut i banknoty świata.

  Data dodania: 26 07 2011 · szczegóły wpisu »
 • Oferty pracy w Niemczech »

  Od 1 maja sytuacja w dostępie do Niemieckiego rynku pracy znacznie się zmieniła. Polacy mogą masowo wyjeżdżać do tego kraju. Praca w Niemczech wcześniej nie była możliwa. Dozwolony był tylko wyjazd 1000 osób rocznie w wieku 18-35 lat. Deklaracja między naszym krajem a RFN ustalała także cel podróży zarobkowej, jakim było podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Sytuacja zatem znacznie się poprawiła, a każdy Polak ma prawo do swobodnego poruszania się po terytorium Niemiec. Obok pracy w RFN, także praca w Holandi zasługuje na większą uwagę. Zapraszamy.

  Data dodania: 10 12 2011 · szczegóły wpisu »
 • Kamery CCTV »

  Nieduży serwis pełen informacji na temat kamer cctv i systemów cctv, czyli używając polskiej terminologii - kamer przemysłowych i telewizji przemysłowej. Na stronie zarówno podstawowe informacje, czym w ogóle jest telewizja przemysłowa, jak i artykuły na temat skuteczności oraz przykłady konkretnych zastosowań systemów cctv.
  Między innym:
  -Historia rozwoju kamer cctv
  -Skąd pochodzi skrót cctv
  -Skuteczność systemów telewizji przemysłowej w zapobieganiu przestępstw.
  -Oraz wiele innych...
  Zapraszamy na cctv-kamera.pl

  Data dodania: 12 12 2012 · szczegóły wpisu »
 • Katalog stron www »

  Spis stron Get On Tree to innowacyjny, stale rozwijający się moderowany katalog stron internetowych z licznymi rodzajami wpisów.

  Wśród nich warto szczególnie zwrócić uwagę na bezpłatny wpis - Get On Tree to bezpłatny katalog stron www.

  Obecne już w katalogu strony podzielone są w działy, są rónież oznaczone tematycznym tagami, no i wzbogacone miniaturką. Jeśli tylko ktokolwiek ma ochotę, istnieje możliwość wyrażenia własnego zdania na temat danej strony używając komentarzy.

  W prawdzie, teraz jest to młody katalog stron seo, ale gwarantujemy, że bezpłatne wpisy będą w nim rzeczą stałą.

  Poza tym, jako pozytyw należałoby zaliczyć przyjazną i subtelną stronę graficzną katalogu oraz łatwe w obsłudze pola formularzy. Zapraszamy!

  Data dodania: 01 11 2012 · szczegóły wpisu »
 • Podatek dochodowy od osób fizycznych »

  Szukając w Internecie wartościowych informacji dotyczących podatków, macie możliwość natknąć się na nasz nieznany dotąd portal fiskalny. Jeśli nie wiecie jaka jest obowiązująca obecnie stawka podatku bądź też chcecie znaleźć jakiekolwiek interesujące zawiłości obejmujące podatek dochodowy od osób fizycznych albo też pozostałe podatki w Polsce, to odnajdziecie te informacje tutaj.
  Każda działalność gospodarcza, jak i wszystkie osoby fizyczne zobligowane są do wpłacania podatków. Tymczasem zarówno formy podatków jak i ich stawki, różnią się znacznie, dlatego też można rzec, że niezbędna jest cenna wiedza, która umożliwi każdemu zainteresowanemu doinformowanie się w kwestiach tak niezwykle istotnych. Nie ma się co okłamywać, że mieszkamy w państwie o wielkiej biurokracji, w którym zawiłości prawne oraz podatkowe są bardzo duże. Normy prawne zmieniają się z roku, na rok a także wysokość oraz stawki podatkowe, zatem wszelkie informacje w tym zakresie jest są bardzo pożyteczne.
  Zatem też jeżeli masz do zapłacenia [url=http://www.biznesowy-poradnik.pl/podatek-akcyzowy.htmlpodatek akcyzowy[/url], który powinieneś zapłacić do twojego lokalnego urzędu podatkowego i nie wiesz w jakiej wysokości masz go opłacić, to zajrzyj proszę na nasz wortal fiskalny oraz poinformuj się we wszelkie brakujące tobie meandry. Płacenie podatków jest bowiem twoim obowiązkiem, jak i również wszystkich obywateli naszego kraju, a wykonywanie przelewów

  Data dodania: 18 11 2012 · szczegóły wpisu »
 • Banki, finanse, kredyty - Forum-Kredytowe.pl »

  Wszystkie osoby odwiedzające pragniemy przywitać na naszej internetowej witrynie.

  Będzie czekać tu naprawdę fachowo wykonane, naprawdę pełne przydatnych danych forum, które będzie traktować o szeroko pojmowanej tematyce kredytowej. Mówiąc wprost, prezentowane forum kredytowe jest niekwestionowanym liderem. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się o tym, w jaki sposób naliczane są oprocentowanie, jak również marża przy wybranych pożyczkach, bezwzględnie powinniście zweryfikować dostępne u nas zasoby. Poza tym dowiecie się, w jaki sposób będzie się kształtowała prowizja, przykładowo w kontekście rozwiązań, które może zaoferować PKO BP, a poza tym różne inne banki, jak BNP Paribas czy przyjazny dla przedsiębiorców Idea Bank. Warto także sprawdzić definicję skrótu rrso, czyli rocznej stopy zwrotu w kontekście kredytów. W związku z powyższym, będziecie mogli wybrać dla siebie znacznie korzystniejsze rozwiązanie. Częste wizyty na stronie, pomogą w wybraniu najkorzystniejszej kredytowej opcji.

  Data dodania: 25 04 2013 · szczegóły wpisu »
 • cafejka.com - portal wielotematyczny »

  cafejka.com to codzienna porcja wiadomości ze świata sportu, gier, mody, zdrowia i wielu innych. Chcesz wiedzieć co się dzieje w reprezentacji piłkarskiej, mistrzostwach świata w Brazylii, jeśli interesujesz się trendami w modzie, przepisami kulinarnymi, newsami sportowymi albo lubisz czytać recenzje gier to ten portal jest dla Ciebie! Nasi dziennikarze poruszają wiele tematów, nie unikając najtrudniejszych spraw.

  Data dodania: 17 10 2013 · szczegóły wpisu »
 • Praca Przedstawiciel handlowy »

  Przedstawiciel handlowy to zawód, który nie może być wykonywany przez każdego. Trzeba posiadać takie cechy charakteru, które będą umożliwiały sprawne wykonywanie wszystkich obowiązków zawodowych. Praca związana z handlem wymaga od pracownika odpowiedniego nastawiania do klientów, do zlecanych zadań oraz do nowych działań. W Internecie znaleźć można wiele interesujących stron dotyczących informacji o handlowcach, sposobach przygotowania się do wykonywania tego rodzaju pracy.

  Data dodania: 31 10 2013 · szczegóły wpisu »
 • Praca Specjalista sprzedaży »

  Wśród pojawiających się ofert pracy można zauważyć, że pracodawcom zależy na tym, aby ich przyszły pracownik odznaczał się: wykształceniem średnim (najlepiej ekonomicznym lub wyższym związanym z daną branżą), podstawową znajomością ekonomii, doświadczeniem w prowadzeniu negocjacji handlowych, znajomością rynku sprzedaży i danej branży, bardzo dobrą znajomością języka angielskiego (wymóg uzależniony jest przeważnie od wielkości miasta, z którego pochodzi oferta pracy).

  Data dodania: 06 11 2013 · szczegóły wpisu »
 • Portal Fotowoltaika.pl »

  Fotowoltaika to jedna z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi odnawialnych źródeł energii (OZE), dlatego też warto się nią zainteresować. Przyszłe lata będą należeć do tego źródła energi m. in. ze względu na wsparcie z Unii Europejskiej. W tym celu został stworzony "Portal Fotowoltaika. pl" (www.portalfotowoltaika.pl). Prezentuje on aktualności dotyczące fotowoltaiki, artykuły problemowe oraz przegląd imprez i wydarzeń. "Portal Fotowoltaika.pl" to wszystko o energii ze Słońca w jednym miejscu!

  Data dodania: 28 12 2013 · szczegóły wpisu »
Odwiedziny yahoo 77 Odwiedziny googlebot 202